Instalacja kotłów gazowych w Krakowie
Ogrzewanie budynków gazem przy zastosowaniu nowoczesnego osprzętu pozwala uzyskać wysoką jakość życia. Instalacja działa bowiem bez potrzeby uciążliwej obsługi kotła gazowego, co sprawia, że korzystanie z niej jest całkowicie bezproblemowe. Ogrzewanie gazowe wyklucza także konieczność wygospodarowania miejsca na składowanie innego materiału opałowego. Ponadto nie ma problemu z popiołem, który jest efektem spalania węgla czy ekogroszku. Stanowiąc jedno z najbardziej ekologicznych paliw, gaz użytkowany na potrzeby domowe jest również przyjazny środowisku naturalnemu. To właśnie z tego powodu instalacje kotłów gazowych cieszą się szczególną popularnością wśród mieszkańców Krakowa i okolic, którym nie jest obca troska o środowisko.Jakie są korzyści z posiadania ogrzewania gazowego?
Gaz jest paliwem z grupy paliw konwencjonalnych. Tradycyjnie stanowi jedno z bardziej popularnych mediów energetycznych wśród prywatnych inwestorów. W domach jednorodzinnych gaz wykorzystuje się do celów grzewczych – do centralnego ogrzewania oraz centralnej ciepłej wody, a także do gotowania na kuchennych płytach grzewczych. Instalacje gazowe dzielą się na dwa podstawowe rodzaje, w zależności od dostarczanego medium. Są to instalacje na gaz LPG, czyli gaz płynny, magazynowany w zbiorniku na zewnątrz budynku, oraz na gaz ziemny, dostarczany z centralnej, zazwyczaj miejskiej, sieci gazowej.Montaż instalacji kotłów gazowych w Krakowie – uwarunkowania prawne
Zakładane w domach jednorodzinnych na terenie Krakowa instalacje gazowe stanowią układ przewodów i urządzeń odbiorczych, zabudowanych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Początkiem instalacji jest przyłącze z głównym zaworem, służącym do odcięcia dopływu gazu do instalacji. Zakończeniem instalacji są odbiorniki gazu, takie jak kotły i płyty grzewcze. Na potrzeby przeprowadzenia instalacji kotła gazowego w domu jednorodzinnym na terenie Krakowa konieczne jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Pozwolenie to nie jest wymagane, jeżeli plan przyłącza gazowego zawiera się w pozwoleniu na budowę całego domu. Instalacja gazowa wykonana bez koniecznego zezwolenia jest niezgodna z prawem i może skutkować wysokimi karami rzędu nawet kilku tysięcy złotych.Dlaczego warto montować domowe instalacje gazowe?
Instalacja kotła gazowego w domu pozostawia daleko w tyle inne rozwiązania grzewcze, dostępne na terenie Krakowa i okolic. Zalet takiej instalacji jest wiele. Do jednej z najważniejszych należy z pewnością wygoda. Wystarczy zaprogramować odpowiednie piec, by w domu było nie tylko ciepło, ale także, by mieć stały dostęp do ciepłej wody. Dodatkowo instalacja gazowa należy do jednych z najbardziej ekonomicznych sposobów wytwarzania ciepła. Przy zastosowaniu dobrej jakości kotła gazowego, koszty ogrzewania pomieszczeń i wody są znacznie niższe, niż podczas ogrzewania ich węglem czy prądem.Dlaczego warto montować domowe instalacje gazowe
Instalacja gazowa w domu pozostawia daleko w tyle inne rozwiązania grzewcze. Zalet takich instalacji jest wiele. Do jednej z największych należy z pewnością wygoda. Wystarczy zaprogramować odpowiednio piec, by w domu było nie tylko ciepło, ale także, by mieć stały dostęp do ciepłej wody. Dodatkowo taka instalacja gazowa należy do jednego z najbardziej ekonomicznych sposobów wytwarzania ciepła. Przy zastosowaniu dobrej jakości pieca, koszty ogrzewania pomieszczeń i wody są znacznie niższe, niż np. przy ogrzewaniu węglem czy prądem.
Jak przebiega montaż instalacji kotła gazowego w domu?
Zaleca się, aby w miarę możliwości montaż instalacji gazowej oraz kotła gazowego w domu przeprowadzić wtedy, gdy budynek znajduje się jeszcze w surowym stanie. Pozwala to bowiem na łatwe zamaskowanie rur grzewczych oraz bezproblemowe rozprowadzenie ogrzewania podłogowego. Założenie instalacji gazowej w domu w Krakowie jest też możliwe w późniejszym czasie, wiąże się jednak z koniecznością kucia ścian oraz przeprowadzenia będzie kosztowniejsze i trudniejsze do zrealizowania. Montaż rur grzewczych rozpoczyna się od wyznaczenia miejsca zawieszenia grzejników i zaplanowania rozmieszczenia punktów podłączenia rur grzewczych z specjalnych rozdzielaczy. Trzeba też wyznaczyć optymalną długość przewodów wspomaganych przewodami powrotnymi. W ten sposób instalacja ogrzewania gazowego działa prawidłowo i bezawaryjnie. Na dalszej kolejności oblicza się długość potrzebnych do stworzenia instalacji rur oraz planuje miejsce w domu, w którym kocioł gazowy zainstalować – jedno- lub dwufunkcyjny, z otwartą lub zamkniętą komorą spalania.Współpracujemy z admistratorami i spółdzielniami budynków wielorodzinnych.